Niezwykłe miejsca warte odwiedzenia w Warszawie

Zwiedzanie miasta według poradnika to jedno, ale poznanie go tak naprawdę to już zupełnie osobna kwestia. Klimat danego miejsca trudno poczuć, podążając za kolejnymi punktami w przewodniku. Spotkać tam można zwykle tłum turystów, który sprawi, że wrażenie o mieście będzie dalekie od rzeczywistości. Podobnie jest z Warszawą. Podczas zwiedzania miasto może wydawać się nieprzyjemne czy chaotyczne. Tymczasem Warszawa ma swój urok, którego nie doświadczy osoba planująca wycieczkę zgodnie z przewodnikiem. Żeby naprawdę zwiedzić stolicę Polski, trzeba zwiedzić ją zupełnie inaczej i wybrać się do miejsc, które wcale nie należą do tych najbardziej popularnych.

Klimatyczna Warszawa nieznana

Jak najlepiej poznać klimat miasta? Zagłębiając się w jego zwyczajne, ale urokliwe uliczki. Zamiast więc ruszać prosto na starówkę, warto wybrać się do części Żoliborza zwanej Dziennikarskim. Znajduje się tam pełno małych uliczek z mnóstwem zieleni, architekturą nawiązującą do dworków szlacheckich i niepowtarzalnym klimatem, który pozwala zapomnieć, że jest się w nowoczesnej, zatłoczonej Warszawie.

Kawiarnia jedyna w swoim rodzaju

Wycieczka w poszukiwaniu prawdziwego charakteru stolicy nie może się obyć także bez odwiedzenia klubokawiarni na Powiślu. Polecane zwykle miejsca w Warszawie do wypicia kawy niewiele różnią się od zwyczajnych kawiarni, które można spotkać w niejednym mieście. „Czuły Barbarzyńca” to natomiast miejsce niezwykłe. Tutaj można usiąść w wygodnym fotelu, zamówić kawę i w towarzystwie książki spędzić długie godziny. Często w klubokawiarni odbywają się także spotkania autorskie, kiermasze książek czy nawet recitale muzyczne.

81 stopni od niezwykłego miejsca

Warszawa nieznana większości turystów to niewątpliwie także „81 stopni”. Już sam droga do tego miejsca w Warszawie pozwala poczuć niesamowity klimat. 81 stopni pokonać trzeba na krętych, ażurowych schodach, które cieszą się popularnością jako przestrzeń instalacji artystycznych. Widok ze szczytu rekompensuje długą wspinaczkę. „81 stopni” jest miejscem, w którym można realizować się artystycznie i duchowo. Tutaj znajduje się galeria, studio filmowe, ale także szkoła jogi.

Plaża Romantyczna

W dzielnicy Wawer znajduje się plaża, której sama nazwa zachęca, by udać się w to miejsce. To nie tylko propozycja dla par, które chcą spędzić niesamowity wieczór w stolicy, ale także dla osób poszukujących niepowtarzalnego klimatu. Na terenie plaży znajdują się bowiem różnorodne atrakcje takie jak możliwość popłynięcia promem między Wawerem a Wilanowem, wypożyczalnia kajaków czy boisko do gry w siatkówkę plażową. Miłośnicy literatury mają możliwość wypożyczenia dobrej książki, natomiast osoby lubiące leniwe wieczory i spotkania ze znajomymi mogą skorzystać z możliwości zorganizowania grilla w wydzielonym miejscu.

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM