Kawa kuloodporna – czym jest i dlaczego warto ją pić?

Od pewnego czasu wręcz modne stało się picie kawy kuloodpornej, szczególnie wśród osób będących na diecie ketogenicznej, aktywnych fizycznie, chcących zrzucić zbędne kilogramy. Bulletproof coffee może stać się nawet zastępstwem dla śniadania, smacznym zastrzykiem energii. Takie poranne pobudzenie postawi każdego na nogi, zniweluje senność pojawiającą się w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Warto dowiedzieć się nieco więcej o słynnej kawie kuloodpornej.

Jakie korzyści daje picie kawy kuloodpornej?

Kawa w połączeniu z olejem kokosowym i masłem nazywana jest bulletproof coffee. Niektórzy dodają jeszcze inne składniki w celu uzyskania lepszego działania: olej mct/xct, mleczko kokosowe, ghee, nootropiki. Twórcą kawy kuloodpornej jest Dave Asprey, stworzył on również popularną za granicą bulletproof diet. Kawa kuloodporna stała się cenną miksturą dla osób z deficytem energii. Już po chwili od jej wypicia można poczuć napływ sił witalnych, ochoty do działania. Warto też wiedzieć, że organizm po nocnym wypoczynku znajduje się w fazie spalania tkanki tłuszczowej, dlatego jeśli dostarczy mu się z rana zdrowych tłuszczów zamiast węglowodanów, to można liczyć na wsparcie procesu chudnięcia. Będzie to dobra wiadomość dla każdego, kto pragnie zachować smukłą sylwetkę, zrzucić nadprogramowe kilogramy. Kawa kuloodporna pozwala na podtrzymanie stanu ketozy, w której organizm wykorzystuje jako źródło energii kwasy tłuszczowe, spala własną tkankę tłuszczową. Wypicie kawy kuloodpornej zapewnia uczucie sytości na trzy-cztery godziny. Nie trzeba martwić się głodem ani chęcią podjadania.

Dlaczego picie bulletproof coffe to dobry pomysł?

Bulletproof coffee zawiera mnóstwo wartościowych składników, które wpływają korzystnie na organizm. Można też liczyć na unikalny smak napoju. Kawa kuloodporna dodaje energii, poprawia koncentrację, przyspiesza przemianę materii, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, zawiera mnóstwo antyoksydantów i zdrowych tłuszczów. Można liczyć na dostarczenie organizmowi witamin, poprawić wygląd skóry. Kawa kuloodporna stoi na straży młodzieńczego wyglądu. Znajdujący się w niej olej kokosowy ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, walczy skutecznie z bakteriami, grzybami, wirusami itd. Zawiera niezwykle cenny kwas laurynowy, który wykazuje silne właściwości antymutagenne. Zapobiega rozrostowi gruczołu krokowego. Zwiększa również absorpcję witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Do zrobienia bulletproof coffee warto sięgać po dobrej jakości składniki. Palarnia kawy ma do zaoferowania świeżo palone ziarna pochodzące ze sprawdzonych upraw. To samo dotyczy pozostałych składników, czyli klarowanego masła i zimnotłoczonego oleju kokosowego.

Najlepsze efekty można uzyskać, pijąc kawę kuloodporną zaraz po przebudzeniu, zamiast śniadania. Do jej przygotowania potrzebne będą: szklanka podwójnego espresso, łyżeczka oleju kokosowego i łyżeczka masła klarowanego. Wystarczy wszystko zmiksować na gładką konsystencję i gotowe. Jak widać, kawa może być zarówno smaczna, jak i zdrowa. Zamiast sięgać po chemiczne suplementy diety wzmacniające funkcje poznawcze mózgu, zdecydowanie lepiej będzie wypić kawę kuloodporną. Można liczyć także na zmniejszenie uczucia niepokoju, poprawić sobie samopoczucie. Taki napój pomaga się skoncentrować. Jeśli ktoś nie ma czasu na zjedzenie pełnowartościowego śniadania, to może śmiało poratować się bulletproof coffee. Będzie to zdrowa alternatywa dla kawy z mlekiem i cukrem, która niestety niezbyt dobrze oddziałuje na organizm.

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM