Jakie przynęty sandaczowe warto wybrać ?

Za sukcesem owocnego połowu ryb oprócz dobrej jakości wędki, stoi przynęta na różnego rodzaju ryby. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów przynęt, a określenie tego, która z nich będzie dla Ciebie najlepszym wyborem może być trudne. W tym artykule opiszemy do czego służą przynęty, jakie występują ich rodzaje i jakie przynęty są najlepsze na sandacza.

Co to jest przynęta wędkarska i jakie są jej rodzaje ?

Przynęty wędkarskie to różnego rodzaju wabiki służące do wabienia ryb. Przynęty wędkarskie mogą być wykonane z wielu różnych materiałów w tym: z metalu, drewna, plastiku lub piór. Korzyści wynikające ze stosowanie przynęt wędkarskich polegają na tym, że mogą one sprawić, że łowienie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Dzięki dobre przynęcie wędkarskiej możemy złowić więcej ryb. Przynęty wędkarskie można podzielić ze względu na kilka kryteriów: ze względu na producenta, ze względu na gatunek ryby, ze względu na gramaturę, czy konstrukcję.

Wśród topowych producentów przynęt wędkarskich wyróżnia się:

  • DAM
  • DAIWA
  • RAPALA
  • SAVAGE GEAR
  • SALMO
  • WESTIN

Przynęty wędkarskie, w tym przynęty sandaczowe, mogą różnić się ze względu na sposób wykonania. Mianowicie, produkowane są przynęty seryjne oraz przynęty handmade. W przypadku przynęty handmade cały projekt, odlew oraz malowanie przynęty wykonany jest ręcznie. Większość przynęt zaliczanych do rękodzieła przyjmuje kształt płoci. Płoć w naturalnym środowisku jest jednym z najbardziej ulubionych przysmaków większości drapieżników.

Jakie przynęty sandaczowe są najlepsze ?

Wśród przynęt sandaczowych wyróżniamy: błystki wahadłowe, cykady, jerki, gumowe przynęty jaskółki, gumowe przynęty raczki, przynęty gumowe real tail, rippery, swimbaity, twistery, woblery, woblery bezsterowe czy turbo wingsy.

  • Błystki wahadłowe swoją konstrukcją przypominają płaską blaszkę. Zazwyczaj wykonane są z mosiądzu, miedzi lub nikielu. Błystki posiadają wytłoczony wzór rybkich łusek, a dodatkowo odbijają światło. Przynęty te są lekkie, zwinne i bardzo dobrze prowadzą się w miejscach gdzie występuje dużo konarów, gałęzi i opadającej na dno zbiornika wodnego liści.
  • Przynęty gumowe rippery w większości przypadkach w swojej konstrukcji przypominają drobne płaski rybki. Jest to miękka przynęta wykonana z silikonu lub gumy. Ich charakterystyczną cechą jest umyślnie uformowana płetwa ogonowa. Riperry różnią się między sobą rozmiarem, długością i kolorem. Niektóre rippery mogą być nasączone atraktorem o intensywnych zapachach kałamarnicy.

Turbo wings, czy inaczej wirujące ogonki to przynęty, które charakteryzują się tym, że w swojej konstrukcji płetwa ogonowa wykonana jest z blaszki. W pierwotnym założeniu zostały stworzone do łowienia w głębokich łowiskach i do trollingu. Wibrująca blaszka w wodzie prowokuje i wabi ryby.

Artykuł sponsorowany

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM