Jak zrobić świąteczne ozdoby na stół lub komodę?

Świąteczne dekoracje na stół można kupić gotowe lub zrobić je samodzielnie. Jeśli komuś zależy na tym, aby poczuć nastrojowy klimat z wyprzedzeniem, to warto zaangażować członków rodziny w przygotowywanie pięknych ozdób. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Można wspaniale się bawić, spędzać wspólnie czas, zacieśniać więzi rodzinne.

Pięknie przystrojone wnętrza z okazji świąt

Drewniane stoły i komody to idealne meble na ozdoby świąteczne do domu. Pięknie przystrojone staną się praktyczną dekoracją. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem rozmaitych stroików i innych dodatków świątecznych. Niektóre można kupić, inne przygotować samodzielnie, wspólnie z domownikami. Podczas kolacji wigilijnej kluczowym miejscem staje się oczywiście stół. Warto wobec tego zadbać o to, aby prezentował się jak najlepiej. Nie może zabraknąć oczywiście pysznego jedzenia, eleganckich zestawy. Na stole, szafkach, komodzie, półkach i parapetach przydadzą się rozmaite dekoracje, oczywiście dopasowana tematycznie do okazji. Stworzą one wspaniały nastrój, pozwolą poczuć magię świąt.

Do udekorowania stołu można wykorzystać świecznik, żywe gałązki świerku lub jodły. Przydadzą się również choinkowe elementy dekoracyjne typu bombki i przeróżne figurki. Ciekawym rozwiązaniem będą ozdoby na talerzykach. Naturalne dodatki zawsze są świetnym rozwiązaniem, dlatego mile widziana będzie gałązka świerku z białą śnieżynką lub złotą gwiazdką. Można także wykorzystać przyprawy w postaci lasek cynamonu i gwiazdek anyżu. Rewelacyjnie wpisują się w świąteczny klimat. Kolejną propozycję dekoracji jest pięknie pachnący piernik, udekorowany przez domowników. W celu wyeksponowania naturalnego drewna na stole warto zrezygnować z obrusu. Do jego przyozdobienia rewelacyjne będą ozdoby z szyszek, gałązek i orzechów.

Świąteczne dekoracje DIY

Na święta rewelacyjnie sprawdzają się stroiki. Można je przygotować z różnych elementów typu koło wiklinowe, sznurek, gałązki jodłowe lub świerkowe. Najpierw kółko owija się sznurkiem, można wyciąć je także z grubego kartonu. Na gotowej podstawie układa się długie gałązki i mocuję w taki sposób, aby uzyskać kształt koła. Potem przychodzi czas na krótkie gałązki, aby stroik zyskał na objętości. Do powstałego wieńca można przyczepić czerwoną kokardkę zrobioną ze wstążki. Przydadzą się także niewielkie lampki na delikatnym druciku.

Do przystrojenia rewelacyjne są także szyszki, może je nawet pomalować sprayem białym, złotym lub srebrnym. Świetnie Sprawdzają się również dekoracyjne świece. Przydadzą się rozmaite ozdoby na okna przecina przykładowo w postaci witraży oraz dekoracje na kominki. Do stworzenia pięknego stroika wspaniale nadają się gałązki jedlin, szyszki, orzechy, suszone plastry pomarańczy, słomiany aniołki. Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie także świąteczna dekoracja makramowa ze sznurka. Można wykonać plecione gwiazdki, anioły itd.

Artykuł sponsorowany

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM