Jak wypromować inwestycje deweloperskie?

W branży deweloperskiej wszystko zaczyna się od marketingu. To on jest przysłowiową alfą i omegą podejmowanych działań. Aby jednak wspomniane działania były skuteczne, muszą one dotyczyć konkretnych mechanizmów. W tym celu projektuje się tzw. lejek konwersji w ramach którego szacuje się odsetek klientów, którzy faktycznie są zainteresowani daną ofertą. Zdefiniowane persony też jest istotne, gdyż to ona jest obrazem potencjalnego klienta docelowego.

Jest marketing, potrzeba reklamy!

Kolejnym krokiem jest przygotowanie konkretnych rozwiązań reklamowych. Wynajęcie billboardów, zakup przestrzeni ogłoszeniowej, stworzenie wizualizacji projektów i drukowanych materiałów reklamowych to istota skutecznego wejścia na rynek. Co więcej, konieczna jest też profesjonalna budowa świadomości marki. Mówiąc wprost, klienci muszą wiedzieć, że to nasza firma jest najlepszą na rynku i co ważne – muszą ją rozpoznawać wśród innych marek.

Budowanie relacji z klientem

Reklama i marketing firmy deweloperskiej byłyby niczym, gdyby nie budowanie relacji w ramach PR. Pozytywna relacja z klientem – bo o niej mowa – to klucz do zdobycia jeszcze większej popularności na rynku. Organizowanie eventów i spotkań prasowych to jedno. Równie ważne jest wyjście naprzeciw ich problemom i – jeśli to możliwe – rozwiązywanie ich w pewnym zakresie.

Organizacja przestrzeni WWW

Następnym krokiem jest stworzenie własnej strony WWW. Muszą na niej znaleźć się gotowe wizualizacje, projekty, a także konkretne działania, jakie dana firma podejmuje. Co więcej, strona WWW musi być responsywna, a więc dostosowana do potrzeb użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Kluczem do sukcesu jest też łatwa komunikacja z klientem, która – w miarę możliwości – powinna mieć formę live chatu.

Działania SEO

Posiadanie strony WWW to jedno, a działania SEO to drugie. Stworzoną witrynę należy sprawdzić pod kątem poprawności kodu (optymalizacja strony), a także z uwzględnieniem zasad pozycjonowania stron. Dzięki temu strona nie tylko będzie przyjazna dla klienta, ale też znajdzie się możliwie jak najwyżej w rankingu wyszukiwarki Google. A o to przecież chodzi w budowaniu własnej marki, prawda?

Działania Google – klucz do wysokiej pozycji

Profesjonalny marketing deweloperów to również działania w obrębie przestrzeni Google. Pierwszym etapem jest poznanie Google Ads i zaznajomienie się z jego podstawowymi funkcjami. Dzięki nim będzie można stworzyć własną kampanię reklamową, a co za tym idzie – zaprojektować i udostępnić własne linki i banery. Istotnym etapem będzie też założenie własnej wizytówki w Google Moja Firma, dzięki której znalezienie danego brandu będzie jeszcze łatwiejsze.

Treść to podstawa. Treść to sukces!

Wiedza to jeden z najlepszych środków promocyjnych w Sieci. Bogactwo treści zawartych w blogu lub vlogu to klucz do sukcesu w branży deweloperskiej. Jak odnieść to do tej marki? Wystarczy pokazać atuty okolicy, korzyści wynikające z posiadania mieszkania lub domu w tym miejscu itd. W ramach treści sponsorowanych można też udostępniać informacje o formalnościach związanych z zakupem lub wynajęciem mieszkania.

Czas odkryć media społecznościowe

Kolejny krok to przejście do świata mediów społecznościowych. Dzięki nim można nie tylko stworzyć profil danej marki, ale też podtrzymać kontakty z potencjalnymi klientami. Co więcej, social media to również szansa na jeszcze efektywniejsze targetowanie reklam, które odtąd będą kierowane do konkretnych grup odbiorców.

Newsletter – budowa relacji z klientem

Kolejnym etapem budowy popularnością własnej marki jest newsletter, w którym informuje się dotychczasowych klientów o nowych promocjach, ofertach itd. Newsletter kierowany jest do osób, które w jakikolwiek sposób są powiązane z daną marką. Dzięki temu możliwe jest stworzenie społeczności wokół brandu.

Serwisy – okno na świat

Stworzenie brandu deweloperskiego to jedno, a jego promowanie w Sieci to drugie. Dlatego firma działająca na tym obszarze musi przedstawić swą ofertę na serwisach z ofertami mieszkań. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z możliwości, jakie dają targi nieruchomości. To na nich można przedstawić swą ofertę i zainteresować nią jak największe grono potencjalnych odbiorców.

Działania na korzyść klienta – CSR

Zaangażowanie społeczne i działanie na rzecz potencjalnych i aktualnych klientów, to podstawa jeśli chodzi o skuteczne prowadzenie działalności deweloperskiej. Pozytywny odbiór brandu w oczach klientów to jeden z najskuteczniejszych narzędzi promocyjnych. Odtąd zamówienia zaczną płynąć jeszcze szerszym torem.

I na koniec… remarketing

Prowadzenie własnej działalności deweloperskiej wiąże się z koniecznością przeprowadzenia działań ukierunkowanych na te osoby, które już wcześniej weszły w interakcję z daną marką. Mówiąc wprost – mechanizm ten nie tylko pozwala na zbadanie rynku pod kątem osób, które z jakiś powodów nie skorzystały z naszej oferty, ale też pozwala przeanalizować przyczyny takiego stanu rzeczy.

Podsumowując, reklama i marketing firmy deweloperskiej to bardzo złożony proces i tylko przebrnięcie przez wszystkie powyższe kroki pozwoli na odniesienie sukcesu w tej branży.

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM