Jak reklamować usługi IT?

W obecnych czasach firma, której nie ma w Internecie, w zasadzie nie istnieje. Dotyczy to praktycznie każdej branży, bez względu na profil prowadzonej działalności. Posiadanie własnej strony www okazuje się więc koniecznością, choć niezwykle istotne jest również właściwe jej promowanie. Jak zatem skutecznie reklamować usługi IT?

Własna strona internetowa to podstawa

Każda firma powinna mieć własną stronę internetową, na której umieszczone są podstawowe informacje o niej, takie jak dane kontaktowe, informacje dotyczące oferty, świadczonych usług oraz cennik. Warto również wzbogacić ją o live chaty czy callpage, dzięki którym klient będzie miał możliwość szybkiego kontaktu, w celu zweryfikowania informacji dotyczących oferty.

Witryna danej firmy powinna być przede wszystkim dostosowana do wyszukiwarek internetowych, o czym warto pomyśleć już na etapie jej tworzenia. Należy, więc wziąć pod uwagę zasady optymalizacji i pozycjonowania strony – SEO, szybkość jej działania, responsywność oraz UX strony. Poza tym strona www powinna być tak zoptymalizowana, aby skupić uwagę odbiorcy i maksymalnie ułatwić mu nawigację.

Jak wypromować usługi IT?

Dobra agencja marketingowa, w celu wypromowania usług IT, z pewnością poleciałaby następujące działania:

1. Pozycjonowanie strony oraz reklamę w Google Ads

Firmowa strona www wymaga długotrwałego i skutecznego pozycjonowania. Celem działań SEO, bo o nich mowa, jest „wyniesienie” domeny na jak najwyższą pozycję w wyszukiwarkach internetowych, zawłaszcza w wyszukiwarce Google, która zdominowała rodzimy rynek. Działania takie warto wzmocnić płatnymi reklamami, a więc kampaniami Google Ads. Dzięki tym zabiegom najszybciej zostanie osiągnięty cel, czyli uzyskanie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google.

2. Prowadzenie bloga oraz Social Mediów

Portale społecznościowe są niezwykle popularne. Dlatego stanowią doskonałe narzędzie do reklamy. Aby jednak spełniały swoją funkcję w zakresie promowania biznesu, warto je prowadzić systematycznie, a do tego odbiorcom – Internautom oferować ciekawy content marketing.

3. Prowadzenie kanału eksperckiego na YouTube

Coraz częściej odbiorcy wybierają wideo zamiast tradycyjnych artykułów, dlatego warto postawić na tę formę i za pomocą YouTube przyciągać do siebie przyszłych klientów. Ten kanał komunikacji umożliwia zdobycie zaufania, które może przełożyć się na sprzedaż.

4. Targetowanie reklamy na Facebooku

Nadal niezwykle ważne jest promowanie swojej firmy na Facebooku, jak również zbieranie pozytywnych recenzji, bowiem okazuje się, że większość decyzji zakupowych podejmowana jest na podstawie dostępnych opinii i recenzji. Oczywiście taka kampania reklamowa na Facebooku powinna być precyzyjna, no i skierowana do konkretnej grupy odbiorców. A zatem należy poznać potencjalnych klientów, a do tego można użyć narzędzia Audience Insights.

5. Wizytówkę w Google moja firma

Skutecznym narzędziem marketingowym, i to całkowicie darmowym, jest z pewnością Google Moja Firma – wizytówka na mapach Google. Aby ją mieć wystarczy jedynie założyć profil, uzupełnić wszystkie dane, umieścić logo i zdjęcia. Oczywiście musimy podać adres siedzimy firmy, godziny otwarcia, numer telefonu oraz adres strony internetowej. Dzięki temu zabiegowi dana firma będzie lepiej widoczna w wyszukiwarce internetowej.

Według statystyk Internauci bardzo chętnie korzystają z takiej opcji, bowiem wyświetlenie się mapy z miejscami znacznie ułatwia im zlokalizowanie szukanej firmy. Poza tym jest to szybka i prosta forma pozyskania podstawowych informacji o interesującej nas firmie.

6. Reklamę w mediach lokalnych i portalach z ogłoszeniami

Warto postawić na marketing lokalny, ponieważ konsumenci w pierwszej kolejności poszukują miejsc, usług czy produktów, które znajdują się w najbliższym otoczeniu. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest połączenie działań SEO, SEM z Social Mediami. Oczywiście istotną rolę odgrywają media lokalne, warto więc pomyśleć o reklamie w prasie, radiu, regionalnej telewizji czy elektronicznych serwisach informacyjnych.

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM