Jak reklamować hotel czy pensjonat w internecie?

Reklama dźwignią handlu. To oklepane powiedzenie nic nie traci na swojej aktualności. Dotyczy też hoteli, które muszą docierać do swoich potencjalnych gości. Pensjonat może mieć wspaniałe opinie i być prawdziwym rajem na ziemi, ale nie będzie w nim klientów, jeśli nie dowiedzą się oni o jego istnieniu. Jeśli zastanawiasz się, jak reklamować hotel to koniecznie przeczytaj nasze rady.

Współpraca z influencerami

Influencerzy to osoby prowadzące blogi, kanały na YouTubie, Instagramie, itd. Zbudowali wokół siebie niewielkie lub kilkuset tysięczne społeczności, w których cieszą się uznaniem. Jednym ze sposobów na nowoczesną reklamę jest współpraca właśnie z influencerem. Wystarczy zaprosić go do własnego hotelu lub pensjonatu i poproszenie go o podzielenie się wrażeniami.

Portale z rezerwacjami

Portale z rezerwacjami w zamian za prowizję pośredniczą w rezerwowaniu miejsc w pokojach. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo umożliwia szybką rezerwację bez konieczności wykonywania telefonów. Miejsca można zabukować w dowolnej chwili, więc goście mogą pojawiać się przez całą dobę. Nowoczesny hotel koniecznie powinien korzystać z usług takiego portalu. To właśnie na nich gromadzeni są najlepsi hotelarze. Potencjalni goście są też bardziej chętni do składania rezerwacji. Co więcej, łatwe i szybkie porównanie oferty innych hoteli sprawia, że goście szybciej decydują się wybór pokoju w konkretnym miejscu.

Artykuły sponsorowane

Kolejnym sposobem na reklamę jest zlecenie napisania artykułu sponsorowanego w prasie lub internecie. Taki artykuł na pierwszy rzut oka wygląda, jak każdy inny. Jednak w mniej lub bardziej subtelny sposób pojawiają się w nim wzmianki na temat sponsora. Pisane są zazwyczaj przez profesjonalnych copywriterów lub redaktorów. Charakteryzują się wysoką jakością. Mogą dotyczyć np. okolicznych atrakcji lub jakiegoś konkursu czy wystawy w sąsiedztwie, a w ostatnich zdaniach może znaleźć się nazwa konkretnego ośrodka. Takie rozwiązanie jest dość subtelne i nie powinno nikogo zrazić.

Google ads

Są to tzw. linki sponsorowane. Jak to działa? Ktoś przegląda strony internetowe z atrakcjami Krakowa.Wpisuje w wyszukiwarkę hasło „nocleg w Krakowie”, a strona twojego hotelu pojawia się jako pierwsza. Jest to o tyle ważne, że będzie ona umieszczona na liście wyżej niż doskonale wypozycjonowane strony internetowe. W tym miejscu trzeba też zauważyć, że istnieją badania, które śledziły aktywność internautów. Okazuje się, że większość z nich klika wyłącznie na pierwsze linki z listy. Ogromna ich część nie ma pojęcia, że są to reklamy.

Social media

Media społecznościowe to ogromna potęga naszych czasów. Fanpage? Jest obowiązkowy. Obecnie, ludzie uwielbiają obserwować swoich znajomych w sieci. Równie często też podpatrują ich. Lubią sobie polecać różne rzeczy i dyskutować o nich. Dlatego warto jest zdecydować się na aktywne prowadzenie konta w mediach społecznościowych. W przypadku braku czasu można skorzystać z usług profesjonalisty.

You might like

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM