Czym jest token personalny?

Świat nieustannie się zmienia między innymi również za pomocą internetu. To właśnie w sieci funkcjonują na przykład kryptowaluty, które są konkretnie wyceniane i służą do opłacania różnych internetowych transakcji. Kilka lat temu pojęcie kryptowaluty było bardzo mało znane, a na wielu twarzach budziło wręcz ironiczny śmiech. Dzisiaj właściciele kryptowaluty, takich jak na przykład Bitcoin, to prawdziwi milionerzy. Obecnie zupełnie nowe możliwości dają tak zwane tokeny personalne.

Czym jest token personalny

Token personalny jest czymś więcej niż kryptowaluty – to nowoczesne narzędzie marketingowe, która może być stworzone przez niezależnego twórcę, lub po prostu kogokolwiek chętnego, kto ma swoich odbiorców w internecie. Generalnie właśnie do tego wykorzystuje się tokeny personalne – do promowania swoich produktów, nagradzania nimi swojego audytorium, fanów czy widzów, którzy następnie mogą je zbierać i wymieniać na przykład na nagrody. Jeżeli twórcą tokenu jest ktoś znany, warto po prostu kolekcjonować jego tokeny, bo naprawdę nie wiadomo jak ich rynek rozwinie się w przyszłości. Za jakiś czas być może będzie można wymieniać je na realne pieniądze.

Nowoczesny marketing

Token personalny to za ten produkt, ale zarazem również paliwo dla nowoczesnego i przyszłościowego marketingu. Jednym z najważniejszych aspektów marketingu przyszłości jest jak największe zaangażowanie zwykłych ludzi, które może polegać między innymi na tym, że będą oni skupiać się wokół jakiegoś twórcy, kolekcjonując jego tokeny. Im większe zaangażowanie i przywiązanie mas, tym większa wartość rynkowa takiego twórcy. A współcześnie twórca może zostać każdy – internet daje nieograniczone pole do popisu i pokazania swoich talentów i umiejętności. W ciągu kilku lat młodzi ludzie związani z takimi portalami jak YouTube czy Instagram, czy szerzej z mediami społecznościowym, stali się rozpoznawalne, a niektórzy ze skali wręcz miano gwiazdy. Dzisiaj naprawdę nie trzeba być wybitnym piosenkarze, muzykiem czy aktorem – popularność można zyskać w inny sposób, po prostu funkcjonując w mediach społecznościowych. Emitowanie własnych tokenów personalnych może być zaś kolejnym krokiem do monetyzowanie swojej działalności w internecie.

© 2023 Family 2012 - WordPress Theme by WPEnjoy Projekt: WGM